çene dolgusu nedir?
çene dolgusu öncesi sonrası

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, en çok tercih edilen çene estetiği işlemlerinden biridir. Çenesinin yüzü ile uyumlu olmadığını düşünenler, çenelerinde asimetri olmasından yakınanlar ve çenesinin çok geride olduğunu düşünen kişiler çene dolgusu ile çeneleri ile ilgili tüm rahatsızlıklarından kolaylıkla kurtulabilirler. Çenedeki şekil bozuklukları sadece çenenin geride olması ile ilgili değildir ancak çene çok ileride veya çok büyük de olabilir. Bu durumda çeneye başka rötuşlar yapılması gerekir.

Çene ucu ile yüz arasındaki orantısızlıklar burnun olduğundan daha büyük görünmesine neden olduğu gibi yüz ifadesini de bozabilir. İşte çene dolgusu çenedeki ufak kusurları ortadan kaldırarak yüz ifadesini güçlendirir ve yüz hatlarını daha belirgin hale getirir. Ayrıca çenelerinde asimetri olduğunu düşünenler için de çene dolgusu ideal bir estetik operasyondur. Çene hattının arzu edildiği şekilde belirgin olması hem erkeklerde hem de kadınlarda estetik açıdan hoş ve daha çekici bir görünüm sağlar.

Çene Dolgusu Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, isminden de anlaşılacağı üzere özel olarak hazırlanan içeriklere sahip dolguların çenede sorun olan bölgeleri düzeltmek amacıyla belli yerlere enjekte edilmesi şeklinde bir uygulamadır. Bu enjeksiyon işlemi için küçük iğnelerden faydalanılır. Çene dolgusu içeriğinde kullanılan birden fazla madde vardır. Bu maddeler arasında hyalüronik asit, sığır kolajeni, kalsiyum hidroksilapatit ve kişinin kendi vücudundan alınan yağ bulunur. Sığır kolajeni kullanılacak ise işlemden 1 ay evvel alerji tespiti yapılması şarttır. Bu malzemeler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmadıysa kullanılmamalıdır.

Bu operasyona başlamadan önce doktorunuz sizi işlem hakkında bilgilendirecek ve daha sonra resimlerinizi çekerek çeneyi farklı açılardan inceler. Bu incelemeler neticesinde şekil bozukluklarını tam olarak tespit edip gerekli uygulamaları yapabilir. Bu şekilde operasyonda yapılacaklar önceden planlanır ve kişinin arzu ettiği görüntüye kavuşması için gerekli olan iyileştirmeler yapılır. Ayrıca çene dolgusu işleminden önce anestezik krem ile ağrı duymanız engellenir.

Kimler Çene Dolgusu Yaptırabilir?

Çenesinde dolgu ile düzeltilebilecek bir bozukluğu olan herkes çene dolgusu tedavisinden faydalanabilir. Bununla beraber 18 yaşın altındaki kişilerde henüz yüz gelişimi tam olarak tamamlanmadığı için çene dolgusu uygun bir tedavi olmayabilir. Ayrıca yaşları itibarıyla ailelerinin onayı olmadan resmi olarak bu işlemi yaptıramazlar.

çene dolgusu fiyatları

Çene dolgusu Hangi Sorunlarda Uygulanır?

Çene dolgusu, çene hattında kişiyi rahatsız eden birçok sorunun kolayca düzeltilmesini sağlayan bir işlemdir. Kişilerin çene dolgusu ile düzelttikleri sorunların başında şunlar gelir:

    • Çenenin ucunda gamze şeklindeki yarıklar • Çenenin ucunun düz ve basık olması • Çenenin ucunun çok çıkık olması • Çene hattının çok belirsiz olması • Çenenin çok geride olması • Çene ucunun çok geniş olması

Bu saydığımız sorunlar çene dolgusunun en çok tercih edildiği sorunlardır fakat bunlar dışındaki çene problemlerinde de çene dolgusundan faydalanılabilir. Eğer bu saydıklarımız dışında da problemleriniz var ise ve çene dolgusu tedavisine başvurmak istiyorsanız bu konuda bir uzmana danışmalısınız. Çenenin ile ilgili sorunlarınızın çene dolgusu tedavisinden fayda görüp görmeyeceği ile ilgili olarak uzmanlar sizi bilgilendirecektir.

Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar?

Çene dolgusu kalıcılığı en merak edilenlerin başında geliyor. Çene dolgusu işleminden önce anestezik krem sürülecek ise işlem biraz uzayabilir ancak gene de kısa sürer. Kremin etkisini göstermesi yarım saat sürer. Krem etkisini gösterdikten sonra işlem 15 dakika ila yarım saat kadar sürer. Toplamda bir saatte işlem tamamlanır.

Çene Dolgusunun Faydaları

çene dolgusu öncesi ve sonrası

Çene dolgusunun faydaları ve avantajları arasında en öne çıkan son derece basit bir estetik operasyon olmasıdır. Çene ile ilgili sorunların ameliyatsız bir şekilde çözülmesini sağlayan çene dolgusu işlemi öncesi anestezik krem uygulanarak ağrı duymanız da engellenir. Cerrahi bir operasyon olmadığı için, işlem sonrası ciddi bir iyileşme süresi de gerekmez. İşlem 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştiği için kişinin vaktinizi almaz ve hastanede kalmanızı gerektirmez. Yüz ifadesini destekleyen yüz şekli ile uyumlu bir çene hattı elde edilmesini sağlar. Kısaca tek seansta ameliyatsız olarak daha hoş bir yüz ifadeniz olur. Ameliyat gerektirmediği için işlem sonrasında yan etki ve komplikasyon riski oldukça düşüktür. Esasen hastanede kalmanız gerekmeden, ameliyat olmadan, komplikasyon riski oldukça düşük bir işlem sayesinde arzu ettiğiniz çene hattına kavuşmak oldukça büyük bir avantajdır.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatı uygulamada kullanılacak ürünün miktarına göre doktordan doktora değişiklik gösterebilmektedir. Çene dolgusu fiyatları ve kampanyaları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun