endopeel öncesi sonrası

Endopeel nedir?

Endopeel, vücudun kol ve kalça gibi çeşitli yerlerindeki sarkmaların toparlanması için uygulanan bir kas kaldırma işlemidir. Esasen işlemin ismi patentli bir ürün olan Endopeel’den gelir. Endopeel’in içerisinde bulunan etken madde karbolik asittir ve cildi gererek sarkmaların kırışıklıkların belli düzeyde ortadan kaldırılmasını sağlar.

İçerisinde karbolik asite ek olarak yer fıstığı yağı da bulunan Endopeel iğneler yardımıyla cilde enfekte edildikten sonra büyük oranda vücuttan atılır. Esasen cilde enjekte edildikten sonra bir nevi peeling görevi görür ancak bunu dışarıdan değiş içten dışa doğru yapar. Dolgu görevi görmeyen bu işlemden sonra uygulanan bölgede toparlanma, sarkmalarda azalma ve neticede gençleşme görülebilir. İşlemden yaklaşık olarak 30 dakika sonra etkiler görülmeye başlar ve bu etkiler toplamda 8 ila 10 ay kadar sürer.

Endopeel Nasıl Uygulanır?

Endopeel uygulanışı; Öncelikle endopeel uygulaması lokal anestezi altında yapılacağı için acı duymazsınız ve acı ve ağrı konusunda endişe etmeniz gerekmez. Daha sonra sarkma ve kırışıklık olan belirlenen bölgeler üzerinde işleme başlanır. Bu sorunların giderilmesinin istendiği bölgede kas dokusuna endopeel enjekte edilir.

Bu işlem esnasında lokal anestezi kullanılmasının nedeni Endopeel enjekte edilirken iğneden kaynaklanan ağrının ve acının azaltılmasıdır. Yoksa bu maddenin kas içerisine girdiğinde acıya neden olması mümkün değildir. Bu işlem genellikle kısa sürer ancak uygulanacak bölgenin boyutu da işlemin uzunluğu üzerinde etkilidir. Endopeel uygulamasının toplamda 15 dakika ila yarım saat arasında sürmesi beklenir.

Yüz ve boyundaki sarkmalara karşı oldukça etkili olan Endopeel’in etkileri kalıcı değildir. Bu etkiler aşağı yukarı 8 ila 10 ay kadar sürer. İşlemin etkileri azaldığında tekrarlanması gerekir. Aksi takdirde kırışıklıklar ve sarkmalar eski haline döner. Endopeel ayrıca kasları felç etmeden gerilme sağladığı için botoks uygulamasını da destekler. Kaynak

endopeel yüz germe sonrası

Endopeel Ne İşe Yarar?

Sadece kaslara uygulanan Endopeel kan içerisine girdiği zaman aşağıdaki etkileri ile sıkılaşma sağlar:

 • Kasın tonusunu arttırır ve bu şekilde sıkılaşma olur.
 • Kas gerginliğinin artması ile sarkmalar da azalır.
 • Bu madde uygulandığı yerlerde gerginlik oluşturur. Ciltte de gerginleşme sağlayarak kırışıklıkların görünümünü azaltır.
 • Dudak üstündeki kırışıklıkların giderilmesinde faydalıdır çünkü buradaki kasa uygulandığında aktivitesini azaltır ve gerginlik sağlar.
 • Bu işlem uygulandıktan sonra 30 dakika içerisinde etkilerini gösterir. Kısa süre içerisinde kesi gerektiren bir ameliyata gerek kalmadan sarkmaları toparlayabildiği için avantajlı bir tedavidir.
 • Endopeel uygulamasında yara izi ve sinir hasarı oluşmaz.
 • Botoks uygulamasındaki gibi mimiklerinin kaybolmasına neden olmaz. Böylece yüz ifadesinin korunarak kırışıklıkların azaltılmasını mümkün kılar.
 • Botokstan farklı olmakla beraber bu işlem onun yerine geçmez. Bu iki işlem daha ziyade bir arada kullanılır.
 • Endopeel ile yüzünüz sıkılaşabilir, dudak çevresinde oluşan rahatsız edici çizdiler ortadan kaldırılabilir, burun kaldırılarak düzeltilebilir, çenedeki sarkmalar iyileştirilebilir, yanaktaki ve boyundaki sarkmalar azaltılabilir. Yani bu uygulama ile yüz ve boyunda ciddi anlamda iyileştirmeler elde edilebilir. Ayrıca yüz ve boyun bölgesine ek olarak, selülitlerde azalma ve karın ve kollar da sıkılaşma sağlanabilir. Endopeel uygulamasının vücut üzerinde oldukça geniş çaplı kullanım alanları olduğunu söyleyebiliriz.

  Endopeel İşleminin Yan Etkileri

  Endopeel genel olarak oldukça güvenli ve risksiz bir estetik operasyondur. Bununla beraber içeriğinden ötürü alerjik reaksiyon riski vardır. Bu madde yer fıstığı alerjisi olanlarda alerjik reaksiyona neden olabileceği için bu kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca 18 yaş altı kişiler, herpes enfeksiyonu olanlar ve kalp kası hastalığında Endopeel tavsiye edilmez.

  Alerjik reaksiyon riski dışında, bazen Endopeel enjeksiyonu sonrası yerinde ödem oluşabilir fakat bu genellikle ilk uygulamada ve nadir görülen bir yan etkidir. Endopeel sonrası ödem durumunda doktorunuz ödemi geçirecek ilaçlar reçete edebilir ancak zaten ödem kısa süreli olacaktır ve endişe etmenizi gerektirecek bir yan etki değildir. Endopeel işleminin kısa süreli ve hafif yan etkileri olduğu için bu açıdan endişe etmeniz gerekmez.

  Endopeel Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  endopeel yüz germe fiyatları

  Endopeel yüz gençleştirme sonrası; Bu estetik operasyon oldukça basit, kesi içermeyen ve dolayısıyla da ciddi ve kısıtlayıcı bir iyileşme dönemi olmayan bir uygulamadır. Bununla beraber uygulama sonrasında yoğun güneşe çıkılmaması tavsiye edilir. Ayrıca güneşe çıkıldığı takdirde mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

  Endopeel Fiyatları

  Endopeel fiyatları ile ilgili bilgi almak ve kampanyalardan faydalanmak için bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Endopeel fiyatı ve fırsatları burada!

  Sorunuz mu var?
  Uzmanımıza sorun