ameliyatsız yüz germe fiyatları

Fokus Ultrason HIFU Nedir?

Fokus ultrason ile yüz germe, ses dalgaları kullanılarak uygulanan ultrasonun ameliyatsız yüz germe operasyonlarına uyarlanmış versiyonudur diyebiliriz. Yüz bölgesinde sarkma ve kırışıklıklar belli bir yaştan sonra herkesin az çok yaşadığı ve ilerleyen yaşlarda da daha da belirginleşen bir sorundur. Yarım saat ila 45 dakika arasında süren tek seansta etki gösteren fokus ultrasonun klinik olarak etkisi de kanıtlanmıştır.

Ultrasonla yüz gençleştirme olarak da bilinen bu işlemde, hastalar ameliyat olmaksızın ve bıçak altına yatmaksızın yüzlerini sıkılaştırabilir fakat bu yöntem aynı zamanda kaş kaldırma ve gıdı bölgesini toparlamak amacıyla da kullanılabilir. Fokus ultrason yönteminde hedeflenen bölgeye gönderilen ses dalgaları sayesinde ciltteki kolajen üretimi arttırılarak cilt dolgunluğu ve sıkılığı iyileştirilir. Kolajen üretiminin uyarılması ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan ameliyatsız bir yüz germe oluşur. Ultrason dalgaları ile daha fazla kolajen üretimi ile güçlenmiş bağ dokusu sayesinde daha sıkı bir cilde sahip olursunuz.

Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason bir diğer adı ile HIFU uygulaması ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi "fokus ultrason ile yüz germe nasıl yapılır?". İşte fokus ultrason yöntemi ile yüz germe yapılışı; Fokus ultrason yönteminde kullanılan ses dalgaları cilt yüzeyine zarar vermez ve lazerden farklı olarak deriyi delmez. Cilt yüzeyine zarar vermemesine rağmen daha derin de bulunan yapılara inerek etkisini gösterir. Bu yöntemde, etkinin sağlanması amaçlanan bölge en fazla 65 °C olmak üzere milimetrik düzeyde ısıtılır. Milimetrik düzeyde olan ısınma nedeniyle ne acı duyulur ne de doku zarar görür. Kontrollü bir şekilde hazırlanan bu ısınma kolajen üretimini tetikler ve hızlandırır. İşlemin başında ultrason cilde temas ettirilir ve ses dalgaları verilir. Ultrasonun cildin çeşitli derinliklerine ulaşabilen farklı başlıkları bulunur. Bu başlıklar sayesinde cilt altına ısı enerjisi ulaştırılır ve ciltte kolajen üretimi uyarılır. Kolajen cildin temel yapıtaşı olan bir proteindir ve yaşla beraber kolajen üretiminin azalması sarkmalara ve kırışmalara neden olur. Cildin doğal gerginliğinin kaynağı olan kolajenin arttırılması ile cilt gençleşir ve canlanır. Özetlemek gerekirse fokus ultrason yönteminde klasik ultrasonda kullanılan ses dalgalarının cildin yüzeyine zarar vermeden bağ dokusuna inmesi ve burada ısı enerjisi oluşturması sağlanır. Bu ısı enerjisi ciltte ufak ısı hasarlarına yol açar ve bu hasarlar da kolajen üretimini tetikler.

Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe

Fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe faydaları; Fokus ultrasonun en belirgin avantajı hiçbir şekilde kesi içermemesi ve ameliyatsız bir şekilde gençleşme sağlamasıdır. Genel olarak fokus ultrason uygulamasının faydaları şunlardır:

hifu yüz germe
 • Fokus ultrason yöntemi ile cilt yüzeyine zarar vermeksizin kolajen üretimi arttırılabilir.
 • Mevcut kırışıklıkların görünümünde azalma sağlanır.
 • Bağ dokusunun daha sağlıklı olması sağlanabilir.
 • Cildin esnekliği arttırılır ve böylece cilt daha diri görünür.
 • Bu işlem aynı zamanda kaş, alın, göz çevresi, çene ve gıdı bölgesindeki kırışıklıklar üzerinde de etkilidir.
 • Deri yüzeyinde hiçbir hasar oluşmadığı için iz kalması söz konusu değildir.
 • Cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın gençleşme ve ciltte toparlanma sağlar.
 • Fokus ultrason tekniği tek seansta etki gösterir ve seansların tekrarlanması gerekmez. Bununla beraber tek seansın etkisi de 2 yıl sürer ve 2 yıl sonra işlemin etkilerinin geri kazanılması için bir seans daha yapılması gerekir.
 • İşlemden sonra hastanede kalmak gerekmez ve hemen iş hayatına veya sosyal hayata dönülebilir.
 • Anestezi gerektirmeyen bir işlemdir çünkü ağrı ve acı hissedilmesine neden olmaz.
 • FDA (Amerika İlaç ve Gıda İdaresi) tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir. Bu da güvenilirliğini ve etkinliğini ortaya koyar.

Fokus ultrason işleminin zararları yok denecek kadar azdır. Bu işlem cilt yüzeyinde hasara yol açmayan ve ayrıca kesi içermeyen bir uygulamadır. Sadece işlem sonrası birkaç saat sonra kaybolan bir kızarıklık olabilir.

hifu yüz germe fiyatları

Fokus Ultrason Tek Seansta Yüz Germe Fiyatları

Fokus ultrason ile yüz germe fiyatları; uygulama yapılacak bölgeye ve uygulama süresine göre değişiklik göstermektedir. Fokus ultrason da dahil olmak üzere estetik operasyonlar hakkında en çok merak edilen bir konu da fiyattır. Fokus ultrason fiyatları esasen uygulamanın kapsamına göre farklılık gösterir. Fiyat belirlenirken işlemin sadece yüze mi yapılacağı yoksa yüz ile beraber boyun bölgesinin de işleme dahil edilip edilmeyeceği fiyatları etkileyecektir. Ayrıca yüzdeki kırışıklıkların miktarı ve yoğunluğu da fokus ultrason fiyatları üzerindeki bir diğer belirleyici faktördür. Doktorun cerrahi bilgisi ve işleme dair tecrübesi ve yetkinliği de fiyatlar üzerinde belirleyici olacaktır. Kesin bir fiyat öğrenmek istiyorsanız ilgili uzmanlara danışmalısınız.


Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun