boyun ve gıdı germe öncesi sonrası

Gıdı Tam Olarak Neresidir?

Yüzde çeneden başlayıp boyun kısmının en altına kadar olan yeri kapsayan bir tabirdir. Gıdı bölgesinde zaman zaman yağlanma oluşabilir ve bu durum istenmeyen bir görünüme yol açabilir. Öne doğru hafif eğilirken daha da belirgin görünen gıdı, estetik açıdan rahatsız edici bulunabiliyor.

Gıdı Estetiği Nedir?

Herkes boyun kısmının ince, zarif ve yağsız görünmesini ister. Bu estetik görünümün olmazsa olmaz bir parçasıdır.

Gıdı estetiği, boyun kısmındaki estetik deformiteleri ve anomalileri düzeltmek için başvurulan bir plastik cerrahi tedavisidir. Tam olarak boyun ve gıdı bölgesini estetik bir görünüme kavuşturma hedefini taşıyan gıdı estetiği, gıdı eritme ismiyle de bilinmektedir.

Gıdı estetiği dekolte ve yüz kısımlarının tamamını kapsayan bir estetik işlemdir. Tırnak gibi ufak bir bölgeyi kapsamadığı için hastaların ameliyat sonrasında daha dikkatli olmaları gerekebilmektedir.

Bu estetik cerrahi türü yalnızca boyun kısmını güzelleştirmekle kalmaz, işlem yapılan bireyi çok daha genç gösterir. Estetik görünmeyen bir gıdı bölgesi kişiyi yorgun ve bulunduğu yaştan daha yaşlı gösteren bir etkendir.

gıdı estetiği

Gıdı Estetiği Neden Yapılır?

Gıdı estetiği dediğimiz estetik cerrahi operasyonu, yağ fazlalığında ve ilgili yerde ortaya çıkan sarkmalarda uygulanabilen bir takım yöntemlerdir. Gıdı estetiğinin yapılmasının nedeni double chin denilen bölgenin kişinin boyun yapısını gizlemesi ve küçük göstermesiyle beraber çeşitli sarkıklıkların mevcut olmasıdır. Bu durumda hastalar gıdı estetiği talep edebilirler.

Gıdıda yağ birikiminin başlıca sebepleri

  • Fazla kiloluluk ve obezite
  • Sağlıksız ve aşırı yağlı beslenmeye dayanan yaşam stili
  • Yaşlanmayla beraber gelen cilt ve deri dokusu değişimleri

Gıdı obeziteden mi kaynaklanır?

Tamamen obeziteden kaynaklı bir kötü gıdı görünümü varsayılamaz. Bir çok durumda obezite olmamasına rağmen gıdı bölgesindeki yağlanmada artış gözlemlenebilir. Genellikle kilolu olup, sonraki zamanlarda aniden veya kısa sürede zayıflayan kişilerin gıdı bölgesinde yağlanma ya da sarkma problemleri görülebilir. Bütün bu problemler gıdı estetiği ameliyatının kapsama alanına girer.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nedir?

Ameliyatsız gıdı estetiği; Kötü bir görünüme sahip gıdıya sebep olan şey yağ birikmesidir. Deoksikolik asit gibi yağ parçalayıcı bileşenleri içeren farmakolojik ilaçlar sayesinde vücuttaki yağ birikintileri azaltılabilir veya sonlandırılabilir. Bu sayede gıdı daha estetik bir görünüme kavuşabilir. Ameliyat içermeyen bu yöntem daha az garantilidir ve uzun sürer. Yine de etkili olduğu bilimsel çevreler tarafından kanıtlanmıştır.

Lazer lipoliz nedir?

Bu yöntem genelde lokal yağlanmaların giderilmesinde uygulanır. Kişiler kilo vermekte zorlanırlar ancak yine de bunu başarabilirler. Öte yandan vücuttaki yağ oranını düşürmek oldukça zahmetlidir. Tek bir diyet programı veya sporla giderilmesi oldukça zordur. Klasik yöntemler bir takım araçlardan faydalanır. Bu araçlar radyofrekans yani ultrason teknolojisi veya mezoterapi olabilmektedir. Ancak tüm bunlar bir yere kadar fayda ve olumlu geri dönüş sağlamaktadır.

Lazer lipoliz yöntemini özel kılan ve önemli bir yere konumlandıran ise, diğer yöntemlerin aksine, tam olarak derinin altına kolayca nüfuz edebilmesi ve dıştan verilen ısı enerjisinin doğru düzeylerde ilgili bölgeye ulaşabilmesidir. Bu lazer lipoliz yönteminin tercih sıklığını arttırmaktadır.

Lazer lipoliz yöntemlerinde kullanılan lazerde diod ışınları mevcuttur. Diod lazer ışnıları yağ birikintisine neden olan hücrelerin zarlarını deyim yerindeyse patlatmaya yarayan bir lazer ışını türüdür. Bu özel lazer ışınları sayesinde oldukça az komplikasyon ve acısız bir biçimde gıdı estetiği uygulaması başarıyla gerçekleştirilebilir.

Gıdı estetiği ameliyatı sonrası

Ameliyatın akabinde çeşitli morarmalar görmek doğaldır. Bu morarmalar özel olarak imal edilmiş bir sünger sayesinde dindirilebilir. İlk bir haftaya kadar özel bir yapışkana sahip bant takmanız gerekebilir. Bütün bu alet ve edevatlar doktorların yönlendirilmesiyle size sağlanabilecektir.

Gıdı estetiği ameliyatından sonra işlem gören bölgelerde renkli leke görülebilir. Bu lekeye ilaveten şişlik, hafif türden ve oranlarda kanamalar da gözlemlenebilmektedir. Bütün bunlar genellikle geçici yan etkilerdir ve kalıcı bir probleme yol açmazlar. Uzun sürmesi halinde doktorunuza başvurmanız gerekir.

Gıdı estetiği ameliyatı sonrasında yatış pozisyonu kafanın çok dik olmayacağı türden olmalıdır. Gıdının ön plana çıkmayacağı bir pozisyonda uyunmalıdır. Bölgeye bandaj konulabilir ve bandaj çıkarıldıktan sonra özellikle bu kısımları korumak ciddi öneme sahiptir.

gıdı estetiği fiyatları

Gıdı Estetiği Fiyatları

Gıdı estetiği fiyatı yapılacak uygulamaya göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Gıdı estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun