göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

En merak edilen sorulardan birisi de "Gözaltı ışık dolgusu nedir?" sorusu. Cildin esnekliğini ve canlılığını kaybetmesi yaş aldıkça kaçınılmazdır. Cilde parlaklığını veren madde olan hyalüronik asit yıllar zarfında azalır ve gözaltları da cildi genel olarak etkileyen bu durumdan muzdariptir. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olduğu içi gene bu madde vasıtasıyla uygulanan estetik operasyonlar doğal sonuçlar elde edilmesini sağlar. Bebeklerde gördüğümüz canlılığın yetişkinlerde olmaması cilde dolgunluk ve canlılık veren maddelerin miktarının zamanla azalmasından kaynaklanır. İşte hyalüronik asit içeren dolgu maddelerinin kullanılması ile uygulanan gözaltı ışık dolgusu sayesinde yılların bizden aldığı canlılığın geri kazanılması mümkündür.

Yapısal nedenler, uykusuzluk ve sağlıksız bir yaşam tarzı nedeniyle ortaya çıkan gözaltı torbaları ve morlukları yaşlı ve yorgun bir ifadeye neden olduğu için gözaltı ışık dolgusu yaşlılığın izlerinin kapatılması açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Gözaltı ışık dolgusu ile morarmalar, gözaltlarındaki çöküntüler ve torbalar büyük oranda iyileştirilebilir ve böylece hasta yenilenmiş bir cilt ve canlı bir yüz ifadesine kavuşabilir. Plastik cerrahi operasyonları genellikle kadınlara has operasyonlar gibi görülse de gözaltı ışık dolgusu erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği bir estetik operasyondur. Bu konuda çekinmeden yardım alabilirsiniz.

Kimler Gözaltı Işık Dolgusu Yaptırabilir?

Gözaltı ışık dolgusu yaptırmak isteyen ve bu işleme uygun olan adayların göz altılarında belirgin bir deformasyon bulunur. Gözaltlarında morluk ve çöküntüler bulunan herkes gözaltı ışık dolgusu yaptırabilir. Bununla beraber bu işlem için uygun adayların 18 yaşın üstünde olması beklenir. 18 yaş altı kişilerde gözaltlarının bu uygulamaya gerek duyulacak kadar deformasyona uğraması beklenmez.

göz altı ışık dolgusu işlemi

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu yapılışı; Öncelikle işlemden önce hastanın ağrı ve acı duymasını engellemek amacıyla lokal anestezi uygulanır. Buna ek olarak uygulanan jelde de anestezik madde vardır ve böylece işlem sonrasında da acı duyması engellenir. Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak cildin altına yapılmaz. Bu dolu kemik üstüne yapılır ve işlemin birdenbire yapılmaması gerekir. Dolgu yavaş yavaş uygulanır.

Gözaltı Işık Dolgusu Zararları

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasını zararları merak edilen bir konudur. Esasen bu işlem esnasında doğal bir madde olan hyalüronik asit kullanılarak yapıldığı için oldukça güvenli bir estetik operasyondur. Hâlihazırda vücudumuzda bulunan bir madde olan hyalüronik asit eksikliği göz altılarındaki deformitelere katkıda bulunduğu için eksilen bu maddenin ikame edilmesi doğal bir şekilde yenilenme sağlar. Bu nedenle ortalama olarak 20 dakika süren bu işlem sonrasında ciddi bir yan etki görülmez. Ancak işlem sonrasında geçici olarak hafif kızarıklıklar ve hafif morarmalar olabilir. Çok nadir olarak enfeksiyon riski var ise de bu risk göz ardı edilecek kadar düşüktür. Bu nedenle endişe etmeniz gerekmez

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası

göz altı ışık dolgusu fiyatları

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması sonrası şişlik gibi yan etkilerin hafif düzeyde olduğundan bahsetmiştik. Ancak hafif de olsa oluşan morarmalar ve şişlikler hastaları rahatsız edebildiği için işlem sonrası yan etkileri en aza indirmek ve estetik olmayan görüntüyü ortadan kaldırmak isterler. Öncelikle işlemden kaynaklanan kızarıklık birkaç saat içerisinde geçeceği için bu konuda endişe etmeniz gerekmez. Ancak işlem sonra morluk ve şişlik daha uzun süre kalabilir. Gözaltı ışık dolgusu sonrası şişlik ve morluklara karşı tedaviden sonra buz kompresi uygulayabilirsiniz. Buz kompresi uygulamasında dikkat etmeniz gereken nokta buzu doğrudan cilde uygulamamaktır. Buzu bir beze sardıktan sonra cilde uygularsanız cilt tahriş olmaz aksi takdirde çok soğuk olan buz doğrudan cilde değdiğinde tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir. Tedavi sonrasında buz uygulaması yapılması morluk ve şişlik gelişimini azaltır.

Gözaltı ışık dolgusu sonrası bir gün boyunca duş işlem bölgesine sıcak su değmemesi de önemlidir. Bu riski en aza indirmek için sıcak suyla duş almamalısınız. Ayrıca işlem sonrasında bu bölgeye darbe alma riskinizi arttıran ağır sporlardan kaçınmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca işlemden hemen sonra güneşe çıkmamalı ve çıkmaya mecbur kalırsanız güneş kremi kullanarak hassas bölgeyi güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatı uygulama yapılacak ürüne ve kullanılacak miktara göre doktordan doktora değişiklik gösterebilmektedir. Güncel göz altı ışık dolgusu fiyatları ve fırsatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun