ipek kirpik öncesi sonrası

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

Kirpikler hem gözlerimizin yabancı maddelerden korunmasını sağlar hem de çarpıcı ve derin bakışlar kazanmamıza yardımcı olur. Seyrek kirpikler fizyolojik olarak işlevsiz olacağı gibi estetik açıdan da dezavantajlıdır. İpek kirpik ise ipekten üretilen özel kirpiklerin gene özel bir yapıştırıcı madde vasıtasıyla kişinin kendi kirpik bölgesine tutturulmasıdır. Bu sayede çok daha gür ve uzun kirpiklere kavuşabilir ve derin bakışlarla yüz güzelliğinizi arttırabilirsiniz. Bu kirpikler o kadar etkilidir ki bundan sonra rimel kullanmanız dahi gerekmeden gözleriniz belirginleşir. Her sabah rimel sürmekle uğraşmamak ve makyajın artık bir zorunluluk olmaması için bu işlemin en büyük avantajıdır.

İpek kirpik KalıcıMıdır?

İpek kirpik uygulamasının kalıcı olup olmadığı bir işlemi yaptırmak isteyenler için önemli bir noktadır. Bu işlemin tamamen kalıcı olmadığını belirtmeliyiz. Bununla beraber kirpiklerin ne kadar süre dayanacağı kirpiklerinize ne kadar özenli bir şekilde bakıp bakmadığınıza bağlıdır. Eğer 3 haftada bir gerekli bakımları yaptırır iseniz ipek kirpik uygulaması daha kalıcı olacaktır. Eğer 3 haftada bir yapılan e kopan kirpiklerin yerine tekrar kirpik takıldığı bakım uygulamasını yaptırırsanız bu işlem 6 ay kadar dayanacaktır.

Ancak bu uygulamanın gözler üzerinde yapıldığını düşünürsek emin ellerde yapılması gerektiğini belirtmeliyiz. Eğer işinin uzmanı ve hijyen kurallarına dikkat eden bir estetisyen tarafından uygulanmaz ise çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Hem kullanılan kirpiklerin hem de yapıştırıcı malzemenin yüksek kalite ve sağlık standartlarına uygun olması gerekir.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek kirpik uygulamasında mutlaka kişinin yüzüne ve göz şekline uygun uygulama yapılması gerekir. Bu detaylar hesaba katılarak kirpiklerin şekli ve boyutu seçilebilir. Uygun kirpikler seçildikten sonra işleme geçilebilir. İlk önce yapıştırıcının bulaşmaması için bant takılır. Bant takıldıktan sonra kirpikler taranarak tek tek ve muntazam olarak ayrılır. Taranan kirpikler tek tek yapıştırılarak yerlerine yerleştirilir. Bu işlemde biri kısa diğeri uzun olmak üzere iki tür kirpik kullanılır. Bu kirpiklerden kısa olanlar göz kapağının iç kısmına, uzun olanlar ise dış kısmına takılarak istenen görüntü elde edilir. Kirpiklerin özenle yerleştirildiği işlem maksimum 2 saat sürer.

ipek kirpik uygulaması

İpek kirpik uygulamasının avantajları

Bu işlem sayesinde

 • Kirpikleriniz gürleşerek gözlerinizin derin bir bakış kazanmasını sağlar
 • Gözünüzde her an takma kirpik varmış gibi gür kirpiklere sahip olursunuz
 • Her sabah maskara sürmek zorunda kalmayacağınız için zaman tasarrufu sağlarsınız
 • İpekten yapıldığı için gözlerinizi rahatsız etmez
 • Her daim bakımlı gözleriniz ve çarpıcı bakışlarınız olur
 • Doğal kirpikleriniz zarar görmez.

İpek kirpik uygulamasının dezavantajları

Bu işlem ciddi bir operasyon olmamasına rağmen gözler gibi hassas bir bölgede olduğu için bazı riskleri olabilir. İpek kirpik uygulamasının dezavantajları şunlardır:

 • Bu işlemde kirpikler yapıştırıcı madde ile gözlere tutturulduğu için bu maddenin gözleri rahatsız etme ihtimali vardır. Her ne kadar bu risk düşük olsa bu madde bazen gözleri yakabilir ve kızarmasına neden olabilir.
 • İşlemi yapan kurum kaliteli malzeme kullanmayabilir. Bu açıdan dikkatli olmalı ve mutlaka güvenilir bir yerde kirpik taktırmalısınız.
 • İpek kirpikler çıkartılırken kendi kirpiklerinizin zarar görme riski bulunur. Bu nedenle kirpik çıkarma işleminin mutlaka tecrübeli ve işinin ehli bir kişi tarafından yapılması gerekir.
 • Gözlerinizi ovuşturduğunuz veya makyajınızı çıkartırken sert davrandığınız takdirde kirpikler dökülebilir.

İpek kirpik uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Gözlerde yapıldığı için hassasiyet gerektiren ipek kirpik uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

ipek kirpik fiyatları
 • İpek kirpik uygulaması sonrası ilke 2 gün duş almamalısınız.
 • Uygulamanın akabinde gözlerinizde ovuşturmamaya özen göstermelisiniz.
 • İpek kirpik uygulaması sonrası duş almaktan sakınmanın yanı sıra 2 gün güneş banyosu yapmamalı ve saunaya girmemelisiniz.
 • Yapıştırıcının zarar görmemesi için ilk 2 gün maskara da dahil olmak üzere göz makyajı yapmamalısınız.
 • 3 haftada bir kirpiklerinizin bakımını yaptırmalısınız. Böylece işlem daha uzun süreli olacaktır.
 • Makyajınızı çıkartırken gözlerinize nazik davranmalı ve kirpikleri çekiştirmemelisiniz.
 • Kirpiklerin kıvrılmasını sağlayan aletler birkaç gün kullanılmamalıdır.
 • Yüz üstü yatmaktan sakınmalısınız. Kirpikler yastıkla temas ettiği takdirde zarar görebilir. Sırt üstü yatarak kirpiklerin dökülmesini önleyebilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun