soğuk lipoliz nedir?

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz isminden de anlaşıldığı üzere, soğuk uygulanarak yağlardan kurtulmanın sağlandığı bir zayıflama operasyonudur. Cerrahi bir operasyon olmaması bu zayıflama tekniğinin en büyük avantajıdır. Bu açıdan liposuction gibi hastada fiziksel olarak travma oluşturan cerrahi bir operasyondan çekinen kişiler için oldukça iyi bir alternatiftir.

Soğuk lipoliz uygulamasında yağ hücreleri dondurularak büzüşmeleri sağlanır. Bu şekilde yapısal olarak bozulmaya uğrayan hücreler özellikleri kaybederler ve neticede incelme sağlanır. Bir seansta % 40’a kadar yağlanmanın azaltılmasını sağlayan bu yöntem sayesinde bölgesel yağlanmalardan ciddi anlamda kurtulmak mümkündür. Ayrıca işlem esnasında sadece yağ hücreleri etkilendiği için diğer hücreler zarar görmez ve kaslarda veya sinirlerde hasar meydana gelmez. Bu son teknoloji zayıflama yöntemi avantajları nedeniyle kısa sürede ameliyatsız zayıflamak isteyen birçok erkek ve kadın tarafından tercih edilir.

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama

Ameliyatsız bir bölgesel incelme sağlayan soğuk lipoliz uygulamasının avantajları hakkında bilgi sahibi olan birçok kişi bu uygulamayı tercih eder. İşte en göze çarpan avantajları:

  • Soğuk lipoliz işleminden sonra yağların azaldığı bölgelerde sarkmalar olmaz. Sarkmalar zayıflama sonrası yaşanan en rahatsız edici ve istenmeyen komplikasyonlardan biridir. Bir incelme yönteminin sarkmaya neden olmaması birçok kişi için tercih sebebidir.
  • Bu yöntem ile bir seansta 2 ila 4 cm arasında incelme sağlanabilir.
  • Soğuk lipoliz uygulaması ile bölgesel incelme sağlanabilir.
  • Vücudun pek çok bölgesine uygulanabilir.
  • Cerrahi müdahale olmadan, herhangi bir kesi yapmadan incelme imkanı sağlar.
  • Kesi yapılmadığı için işlemden sonra dikiş izi de kalmaz.
  • Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir.
  • İşlemden sonra etkiler hemen fark edilebilir. Ancak etkilerin tam olarak kendini göstermesi için 2 ila 3 ay geçmiş olması gerekir.
  • Ameliyatsız bir incelme yöntemi olduğu için cerrahi müdahalelerden korkan ancak bölgesel kilolarından kurtulamayan kişiler için ideal bir incelme yöntemidir.
  • En fazla bir saat sürdüğü için kısa süreli bir işlemdir.
soğuk lipoliz nasıl çalışır?

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz işlemine başlamadan önce doktorunuz sizi muayene edecektir. Ayrıca tıbbi geçmişinizi dinleyerek bu işleme engel teşkil eden herhangi bir rahatsızlığınız olup olmadığına karar verilebilir. Bu işlemin uygulanacağı bölgeler muayeneden sonra belirlenir ve işlemden önce bir planlama yapılır. Daha sonra uygulama sınırları çizilerek işleme geçilebilir.

İşlem yapılacak bölge önceden bir mendil ile kapatılarak zarar görmesi engellenir. Daha sonra bu bölge 45 dereceye kadar ısıtılır daha sonra ise soğutulur. Bu işlemi cihaz otomatik olarak kendisi dolaşarak yapar. Bu nedenle doktorun uğraşması gerekmez. Soğuk lipoliz yağ hücrelerinin ortadan kaldırılmasını sağlar ve böylece bölgesel incelme sağlanır.

Aşağı yukarı 45 dakika ila 1 saat arasında süren işlemin tam süresi kişiden kişiye değişir. Eğer işlem yapılacak alan geniş ise işlem biraz uzar; dar ise daha kısa sürer. Soğuk lipoliz esnasında parçalanan yağlar vücutta kalmaz fakat idrar ve ter şeklinde vücuttan atılır. Bu işlemden sonra etkiler hemen ortaya çıksa da tam olarak belirgin bir şekilde fark görülmesi 2 ila 3 ayı bulur. Eğer bir seans yeterli gelmez ise arzu edilen incelmenin sağlanması için birkaç seans daha uygulanabilir.

Soğuk lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel incelme tedavisi, bölgesel yağlanma sorunu olan herkese uygulanabilir ancak bazı istisnalar da vardır. Cinsiyet açısından bir fark olmasa da bazı sağlık durumları soğuk lipoliz uygulaması almanıza engel teşkil eder. Hamileler veya emzirme döneminde olan kadınlara bu tedavi önerilmez. Ayrıca kalp krizi geçirenler ve kalp rahatsızlığı olanlar da soğuk lipoliz tedavisi için uygun olmayan adaylar arasındadır. Bunun haricinde bu işlem için uygun olup olmadığınıza doktorunuza danışarak karar verebilirsiniz. Tüm sağlık sorunlarınızı ve geçirdiğiniz hastalıkları doktorunuza bildirdiğiniz takdirde doktorunuz bu konuda kesin karara varabilir.

Soğuk lipoliz yan etkileri ve zararları

Genel olarak güvenli olan soğuk lipoliz uygulamasında hafif yan etkiler görülebilir ancak bu yan etkileri bu işlemin zararları olarak görülebilecek kadar ağır değildir. Nadiren, ishal, kaşıntı, ağrı, kas sertleşmesi ve işlem bölgesinde su toplaması gibi geçici ve hafif yan etkiler görülebilir.

Soğuk Lipoliz Seans Fiyatları

Soğuk lipoliz fiyatları uygulamada kullanılan başlık sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Başlık sayısı da bölgeden bölgeye göre ihtiyaca göre değişiklik gösterebilmektedir. Soğuk lipoliz fiyatları ve kampanyaları ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun